מה זה הידרולוג? (עם חובות, מיומנויות ושאלות נפוצות)

מה זה הידרולוג? (עם חובות, מיומנויות ושאלות נפוצות)

הידרולוגים שומרים על זמינות ואיכות המים בסביבה. אם יש לך עניין בקיימות ואתה נהנה לאסוף נתונים או לערוך ניסויים, אתה עשוי ליהנות מקריירה של הידרולוג. למידה על הידרולוגים, חובותיהם ומה שאתה עשוי לדרוש כדי למלא תפקיד זה יכול לעזור לך לקבל החלטות קריירה מושכלות. במאמר זה, אנו עונים על השאלה "מהו הידרולוג?", דנים במה שהם עושים ועונים על שאלות נפוצות על מקצוע זה.

מה זה הידרולוג?

לדעת לענות "מהו הידרולוג?" יכול לעזור לך לצמצם אפשרויות קריירה בתחום זה. הם מדענים שחוקרים מים ותנועתם בתוך ומסביב לכדור הארץ דרך קרום כדור הארץ. הידרולוגיה כוללת בדרך כלל לימוד כיצד מים משפיעים על הסביבה הסובבת וכיצד אלמנטים סביבתיים, כגון שלג וגשם, משפיעים על זמינות המים.
הידרולוגים גם חוקרים כיצד מחזורי מים מתמשכים והתאיידות משפיעים על כדור הארץ, וכיצד מי תהום ומים עיליים מתאדים לאטמוספירה או מגיעים לאוקיינוסים. מדענים אלה עובדים בדרך כלל עם מדעני סביבה כדי לחקור את זרימת המים והפצתם ולהבין נושאים ספציפיים בצורה מלאה יותר.

מה עושה הידרולוג?

הידרולוגים אוספים דגימות מים ממקורות תת קרקעיים וממקומות על פני כדור הארץ. הם מנתחים את הדגימות הללו כדי לקבוע אלמנטים כמו רמות pH, רמות זיהום וזרימת מים. עם הממצאים שלהם, הם מספקים עדויות מדעיות לנושאים סביבתיים שונים, כמו בצורת, זיהום ושחיקה. הידרולוגים מיישמים את הידע המדעי שלהם על תנועת מים לבעיות קיימות מעשיות. הם משתמשים בציוד כמו תוכנות מחשב מתוחכמות וחיישנים מרוחקים כדי לאסוף ולהעריך נתונים חיוניים. התפקידים הסטנדרטיים של הידרולוג כוללים את הדברים הבאים:

 • תכנון ואיסוף דגימות מים ממי עילי ומי תהום כדי לקבל נתונים רלוונטיים לתמיכה בפרויקטים, כגון מערכות השקיה וסכרים
 • מדידת תכונות של גופי מים, לרבות זרימת נחלים ונפח
 • קביעת סוג הזיהום במים, לרבות היקף הזיהום
 • עריכת מחקרים על מי סערה ופרשת מים
 • התקנה ותחזוקה של מכשור לבקרת איכות המים
 • עיבוד נתונים מטאורולוגיים, משקעים והידרולוגיה
 • עבודה עם ממשלות פדרליות ומחוזיות וסוכנויות רלוונטיות אחרות
 • מחקר דרכים לתמוך בשימור מים ושימור
 • חיזוי התפשטות עתידית של זיהום, אספקת מים ואירועים אחרים באמצעות מודלים ממוחשבים
 • הכנת דוחות ומתן מצגות בעל פה על ממצאיהם בפני גורמים הנוגעים בדבר
 • יצירת מפות, כולל מפות קווי מתאר של גובה מי תהום, חתכים, מבנים גיאולוגיים, איכות מים ואיסופך, ​​תוך שימוש בנתונים הידרוגיאולוגיים
 • קביעת היתכנות של פרויקטים הקשורים למים, כגון מערכות השקיה, מתקני טיפול בפסולת ותחנות כוח הידרואלקטריות

איך להיות הידרולוג

בצע את הצעדים הבאים כדי להמשיך בקריירה של הידרולוג:

קבלת תואר ראשון

מעסיקים בדרך כלל דורשים מהמועמדים להיות בעלי הסמכה מינימלית של תואר ראשון בדיסציפלינה רלוונטית. דיסציפלינות אלו כוללות הידרולוגיה, מדעי גיאוגרפיה, מדעי הסביבה והנדסה עם התמקדות במדעי המים או הידרולוגיה. אתה יכול לקבל את הכישורים והידע הדרושים כדי להשלים את חובותיו של הידרולוג על ידי הרשמה לקורסים אלה. שקול לחקור את אפשרויות התואר הזמינות במוסד הרצוי שלך כדי למצוא קורס המתאים לך.

להמשיך בהשכלה לתואר שני

בעוד שקבלת תואר שני עשוי להיות אופציונלי, אתה יכול להגדיל את הזדמנויות התעסוקה שלך על ידי קידום ההשכלה שלך. תואר שני עשוי גם להיות עזר בשיפור ציפיות השכר שלך ולאפשר לך להתמחות בתחום. לדוגמה, אתה יכול לשקול תוכניות לתואר שני בדיני סביבה, הידרוגיאולוגיה, ביולוגיה ימית או הנדסת משאבי מים. ברמה הגבוהה ביותר, אתה יכול לקבל דוקטורט, אשר עשוי להיות הכרחי להבטחת משרות בפקולטות באוניברסיטאות. שקול ללמוד תוכנית דוקטורט בהידרולוגיה וניהול מים, מדעי פרשת מים או סיכונים הידרולוגיים.

צברו ניסיון עבודה מקצועי

אתה יכול להשלים התמחות או תוכנית שיתופיות במהלך הלימודים או לאחריו כדי לצבור ניסיון תעסוקתי רלוונטי. תוכניות אלה מספקות לך ניסיון מעשי ומרחיבות את הידע שלך בהידרולוגיה. אתה יכול גם לעבוד בתפקיד התחלתי בתור עוזר מחקר מעבדה או טכנאי. כמה תוכניות התמחות ותפקידים ברמת התחלה מציעים עמדות חקר שטח. עם ניסיון כזה, אתה יכול לפתח את היכולות שלך בתור הידרולוג.

קבל רישיונות רלוונטיים

מספר מחוזות או טריטוריות מסדירים את תעשיית ההידרולוגיה. לפני תחילת העבודה, הידרולוגים צריכים להירשם באיגוד פרובינציאלי או טריטוריאלי של מהנדסים מקצועיים, גיאולוגים, גיאופיזיקאים או מדעני גיאו. אתה זכאי להירשם לאחר סיום לימודים בתוכנית חינוכית מוסמכת וצבירת ניסיון עבודה מפוקח של כמה שנים. שקול לחקור את הדרישות של המחוז או הטריטוריה שלך כדי לקבוע מהן התקנות שלו ואם זו דרישה לעבור מבחן עיסוק מקצועי.

מהי סביבת העבודה של הידרולוג?

הידרולוגים מחליפים בין עבודה בשטח ובין מעבדות, כיתות ומשרדים. בשטח הם עשויים לאתר נחלים ואגמים כדי לאסוף דגימות, לקבל קריאות או לבדוק ציוד ניטור. כשהם לא עורכים עבודת שטח, הם מבלים את זמנם במשרדים בניתוח נתונים ועיצוב ממצאיהם באמצעות מחשבים. הם עשויים גם לעבוד במעבדות בבדיקת דגימות שנאספו כדי להסיק מסקנות. בעוד שממשלות פדרליות ומחוזיות עשויות להעסיק הידרולוגים, הן יכולות לעבוד גם במגזר הפרטי בתעשיות ההנדסה, הכרייה והייעוץ.