האקדמיה לשיווק דיגיטלי 2100

נחשף: גוללים ברשתות החברתיות? אלה השכירים שעושים אותו הדבר – ומרוויחים על זה כסף

כשהרחובות כמעט ריקים מנפש חיה, והתנועה העיקרית היא ברחבי האינטרנט, הרשתות החברתיות עמוסות וגדושות בגולשים יותר מאי פעם. רובנו גוללים בפיד ללא תחתית ושורפים את הזמן, בעת שאחרים מתפיחים את חשבונות הבנק שלהם במשכורות עסיסיות.  הכירו – זה המקצוע הרותח שמאפשר להרוויח מהמדיה החברתית גם בתור שכירים: תואר? לא קריטי. 

כל הפרטים אצלנו

בימי קורונה, התקופה המשונה ביותר שידענו מזה זמן רב, לא ברור להיכן הרוח נושבת.
חזרה הדרגתית לשגרה בקרוב? איסור התקהלות עד ספטמבר?
כך או כך ברור לכולנו שכרגע אנחנו נשארים בבית עד להודעה חדשה.

המצב משתנה מבית לבית, ממשפחה למשפחה.
חלק קורסים תחת העומס שבגידול ילדים ללא מסגרת חינוכית.
כשלאחרים מתפנה הזמן כמעט לחלוטין, ונפער בחזה חור עצום של ריק ושום דבר. חור שמנסה להתמלא על ידי סרטים, סדרות, אוכל ונבירה ברשתות החברתיות… לא בהצלחה יתרה, ככל הנראה.

כשרובנו מבלים זמן ניכר מחיינו אל מול המסכים – בינינו ישנם אנשים שמתפרנסים מאותו הזמן ברשתות החברתיות. אז מה הוא אותו מקצוע מסתורי והאם יש דרך להיכנס לתחום?

לייקים בפייסבוק - חלומו הרטוב של כל בעל מקצוע זה

ניהול מדיה ורשתות חברתיות

תוכלו לקרוא לו רכז סושיאל ותוכן, או שמא יצא לכם בכלל לשמוע על מנהל מדיה חברתית, או לחילופין אחראי רשתות חברתיות.

כל אלה אותה גברת בשינוי אדרת, שמות שונים לאותו מקצוע –
המקצוע בו אדם (לרוב שכיר) מקבל משכורת כאשר הוא, למשל:

מפרסם פוסטים משעשעים או מלאי תוכן בדף עסקי של החברה בה הוא עובד, מכריז על הגרלות, משיב לתגובות על פוסטים בGIF צבעוני ומצחיק, מתכתב בצ’אט עם לקוח פוטנציאלי, או שמא מעביר הלאה לאיש המכירות של החברה את מספר הטלפון של אדם שמתעקש לשוחח בעל פה. שיחה טלפונית הרי לא נמצאת בתחום אחריותו של מנהל המדיה החברתית – הוא טיפוס דיגיטלי לחלוטין.

מנהל המדיה החברתית מתחזק בשוטף את הזירות בהן מוצרי החברה פוגשים את הצרכן – פייסבוק, אינסטגרם, יוטיוב… הוא תמיד יהיה מעודכן בטרנדים הויראליים ויידע להחצין את אופי המותג שהוא מייצג, ולייצר מערכת יחסים עם הגולשים דרך מילותיו הכתובות, בעודו נותר אנונימי.

לעומת הבלבול הנפוץ, מנהל המדיה החברתית אינו בהכרח איש שיווק ממומן. אמנם בחלק מהמקומות תפקידי הקידום הממומן והPPC(תשלום לפי קליק) מתמזגים עם תפקידי הסושיאל, אך מנהל מדיה ורשתות חברתיות לרוב יתעסק בתחום התוכן האורגני (=לא ממומן) והמגע הוירטואלי עם הגולשים המתעניינים במוצר או בשירותי החברה.

התבלבלתם? גם אנחנו בהתחלה.

בשורה התחתונה זה אומר דבר פשוט מאוד – תפיחו חיים בעמוד הפייסבוק \ פרופיל האינסטגרם \ ערוץ היוטיוב שאותו תנהלו – ותקבלו על זה כסף ישירות מהמעסיק.

   אז כמה מרוויח מנהל מדיה חברתית?

גם משיטוט מהיר ברשת, קשה לפספס את פוטנציאל השכר של מנהל המדיה החברתית.

טבלת שכר- 8,000-12,000 בחודש למנהלי מדיה ללא ניסיון

גם כפרילנסר פוטנציאל ההכנסות מרשים במיוחד.
לפי הנתונים העדכניים, השכר של מנהל מדיה כפרילנסר נע בין 100 ש”ח ל400 ש”ח לשעה.

והאם באמת יש ביקוש למקצוע?

אמנם השיטה “מפה לאוזן” עבדה בעבר, אבל בעידן של היום בעלי עסקים רבים כבר יודעים – מי שלא בדיגיטל לא קיים, ו“מפה לאוזן” בעת המודרנית קיבל משמעות חדשה –  הבשורה שעוברת ברשתות החברתיות.

מחברות גדולות ומבוססות עד לעסקים קטנים. היום את כולם אפשר למצוא ברשתות החברתיות, לכל הפחות בפייסבוק.

בתקופת הקורונה, בעלי עסקים שעוד נשארו מאחור נזכרים עתה להעביר את עצמם לדיגיטל על מנת לשרוד, או לפחות להגדיל את סיכויי ההצלחה לכך. 

ומאחורי כל דף עסקי של חברה מצליחה – עומד (או יושב) בגאווה מנהל המדיה החברתית.

הביקוש בשוק למקצוע זה הוא מסיבי. מבדיקה שערכנו באתרים השונים למחפשי עבודה נמצאו משרות רבות בתחום.

האמת, ניתן להבין את זה בצורה מאוד פשוטה – אם החזית הפרונטלית כרגע לא בתמונה, הזירה העיקרית של בעלי העסקים (שהם, עצמם, עמוד התווך של הכלכלה הישראלית) היא דיגיטלית. כל מנכ”ל חברה זקוק לאדם צעיר יחסית, מעודכן ויצירתי, שיציג את פני החברה באור החיובי ביותר. וכמו כן, יסייע בשימור לקוחות ובמענה ללקוחות פוטנציאליים באמצעות הדיגיטל – המרחב הנגיש ביותר בימינו.

אי שם בחוץ, אולי יש בעל עסק שצריך בדיוק – אותך.

האם זה אפשרי גם עבורך?

ללא ספק כולנו מצויים בתקופה לא פשוטה. ויותר ויותר אנשים זקוקים לכיוון מקצועי ותעסוקתי, ואילו רק לשם הרמה הבסיסית ביותר של הישרדות.

יצאנו לבדוק האם זה אפשרי עבור אדם ללא ניסיון קודם, תואר או ידע רלוונטי בנושא, להשתלב במקצוע החם הזה.

לשם כך יצרנו קשר עם מומחה לשיווק דיגיטלי, שלו יפרח, בן 30, שנעתר עבורנו לראיון מיוחד.

שלו, מה המקצוע שלך?

“אני עוסק בעולם השיווק הדיגיטלי, שמכיל בתוכו מגוון רב של תחומים ועיסוקים, כולם אונליין.
 האמת שאני מתעסק בכמה תחומים במקביל, ביניהם גם – קידום ממומן ואורגני ברשתות החברתיות.”

שלו יפרח משוק דיגיטלי ויזם אינטרנטי

שלו יפרח – מומחה לשיווק דיגיטלי

והאם זה אפשרי בעיניך לאדם ללא תואר להשתלב בתחום המקצועות הזה?

“זאת לא שאלה אפילו. בטח! לי בעצמי אין תואר.” מספר שלו “התגלגלתי לעולם הזה לאחר שמצאתי את עצמי בחובות של רבע מיליון ש”ח מעסקים שהתמוטטו, בלי כיוון ביד, בלי השכלה אקדמאית.
כיום, כשלוש וחצי שנים לאחר מכן – אני יודע לייצר סכום כמו של אותו חוב ב3 שעות עבודה בלבד, הכל אונליין.
במקצועות הדיגיטל, עבור יזמים עצמאיים – אין תקרה להצלחה. אפשר להרוויח ללא גבול, לעומת המודל המוגבל של שכר לפי שעה.

גם בתור מנהל מדיה חברתית האופציות הן מעולות, להרוויח 8,000 ש”ח כשכיר חסר-ניסיון שעובד מהבית ומנהל את הזמן של עצמו? מצויין.

רוצה להרוויח יותר מזה? תמיד אפשר בעולם הדיגיטל!

אפילו אם לא משלבים מקורות הכנסה (שזאת אמנם תמיד ההמלצה), אלא נשארים בתחומי הסושיאל בלבד – אפשר להיות למשל פרילנסר שעובד כמנהל מדיה חברתית עבור יותר מעסק אחד.

הפוטנציאל כאן הוא מטורף, ותואר לא משחק כאן תפקיד יותר מדי משמעותי.
ידע רלוונטי זה כן חשוב. הכי חשוב אפילו.
בואו לא ניכנס אפילו לזה שתואר בתקשורת ומנהל עסקים, לדוגמא, לא באמת ישרת מנהל מדיה חברתית יותר מדי.

מה שכן משנה זה מה שיש לך לתת. המקצועיות, הכישרון והגישה.
וכמובן, ניסיון תמיד עוזר במציאת עבודה – אבל כולם מתחילים מאיפשהו.
 תמיד יהיו מקומות שיעדיפו אדם צעיר וללא ניסיון, כי הוא כמובן, דורש שכר נמוך יותר. ומהרגע שמתחיל הניסיון – מכאן פוטנציאל הרווח רק הולך וגדל.”

אז מה צריך בעצם בשביל להיות מנהל מדיה חברתית טוב?

“צריך להכיר את האופציות השונות ברשתות החברתיות על בוריהן. להיות מעודכן בטרנדים ויראליים. ליצור תוכן איכותי, זה העיקר. חשוב לדעת להזריק אופי למותג, ובעצם לייצר איזושהי אחידות, בשפה, בעיצוב. כן, גם גרפיקה היא חשובה כאן, אבל לא באמת צריך לדעת פוטושופ בשביל זה.” מסביר שלו. “זה באמת לא קשה כשיודעים את העבודה, ועם מיקוד וידע רלוונטי זה תחום שלגמרי פתוח גם למתחילים וחסרי ניסיון.”

אז מאיפה מתחילים?

“מתחילים תמיד מלרכוש ידע רלוונטי, זאת הדרך היחידה להיכנס לעניינים.

אני אישית מלמד (ולימדתי כבר אלפי תלמידים בארץ) באופן דיגיטלי לחלוטין – את כל הדרכים הטובות והבטוחות ביותר להתפרנס אונליין. זה מסלול התמחות עבור יזמים, בעלי עסקים ושכירים שמחפשים הסבה מקצועית- בתוכנית ההכשרה הכי מקיפה ופרקטית שקיימת בארץ. התוכנית הזאת עולה כמה אלפי שקלים, אני יודע שלא לכולם יש את האפשרות לשלם סכום כזה עכשיו.

לאור המצב, החלטתי ליצור קורס אונליין ממוקד במחיר מאוד נמוך ומתחשב בימי הקורונה, עבור שכירים שמעוניינים להשתלב בשוק העבודה כמנהלי מדיה ורשתות חברתיות.

תוכנית ההכשרה הזאת תקיף את התחום, מהכרה לעומק של הרשתות החברתיות השונות והאפשרויות הטמונות בהן, למיתוג ויצירת תוכן, עד עיצוב גרפי ועריכת וידיאו – כן, גם למתחילים.

ממש לא נדרש פה ניסיון קודם, והקורס כמובן נחתם בהדרכות תעסוקתיות שונות שיעזרו לתלמידים למצוא עבודה במקצוע, כולל יצירת תיק עבודות מרשים.

הקורס מתרחש כולו בLIVE ב5 מפגשים.

כמו כן, מספר המקומות מוגבל, וזאת על מנת לא להציף את השוק ולהגדיל את סיכויי ההצלחה של התלמידים במציאת עבודה.”

כוס קפה מול המחשב בבית - כך מתפרנסים ב2020

ב2020 – לימודים ותעסוקה אונליין הן כבר לא מילים גסות

וואו, מדהים! אני תוהה, אם כיזמים ועצמאיים אפשר להרוויח ללא גבול, למה דווקא הלכת על קורס של ניהול מדיה חברתית לשכירים?

“יש לזה שתי סיבות.” אומר שלו.

“הראשונה היא כזאת, אנחנו בתקופה מאוד רגישה. מאוד. לא כל אחד מוכן ללכת על התחלה חדשה ונועזת כעצמאיים. אנשים זקוקים עכשיו לתחושת הביטחון והיציבות, זה היתרון בלהיות שכיר. זכויות ותנאים סוציאליים, שכר בסיס יציב – אני יודע ומבין שזה מה שאנשים מחפשים לתקופה הנוכחית, והנה – יש לי מה לתת להם בול.”

“הסיבה השנייה, היא שתוכנית ההכשרה המלאה שאני מלמד לשיווק דיגיטלי (מסלול הפרימיום) היא הרבה יותר ארוכה. היא מתעסקת במספר רב של תחומים במקביל. זאת ממש התמחות בשיווק דיגיטלי. לא לכולם יש זמן עכשיו ללמוד מא’ ועד ת’ מקצוע חדש. לא כולם בהכרח מתחברים.

לכן, כאן יש הזדמנות ללמוד טעימה אמיתית מתוך התחום. טעימה שהיא לא סתם טעימה, אלא משהו שאשכרה יכול לסדר לבן אדם קריירה. מתוך העולם הזה, הרבה יותר קל להמשיך ולהתמקצע בעוד תחומים בתוכו. כמובן שבוגרי תכנית ההכשרה למנהלי מדיה חברתית יקבלו הטבה על מסלול הפרימיום המלא לשיווק דיגיטלי, אם ירצו להתרחב ולייצר עוד מקורות הכנסה במקביל.
 כך או כך זה מקצוע מעניין ורחב בפני עצמו, בתוך עולם מרתק מאין כמותו.”

נשמע מצוין. מה ההמלצות שלך עבור מי שרוצה להיכנס לתחום?

“תאמינו בעצמכם. זה הכי חשוב. תאמינו שאתם יכולים, תשאפו להשתלב בשוק העבודה במקצוע הזה – וזה יתגלה כאפשרי עבורכם. זה לא מדע טילים, באמת.
מן הסתם – לא ללכת על זה בליינד. תגיעו מוכנים ומלאי ביטחון בזכות ידע והבנה אמיתיים של העולם הזה ומה נדרש בשביל להפציץ בו בגדול.
וזה מה שאני מציע – הכשרה אמיתית למקצוע הזה, בכמה מאות שקלים בודדים.
זאת השקעה נבונה שאין לי מילים לתאר, איפה עוד תוכלו לרכוש ידע במקצוע חדש בפחות מאלף ש”ח?

כמובן שההכשרה כשלעצמה לא תספיק – כמו ללכת עם מה שתקבלו, ולהעז. להעז באמת לסרוק את השוק אחר עבודה. לשלוח קורות חיים ותיקי עבודות. להתאמץ ולהשקיע בשביל משהו שישתלם לכם בענק, ויאפשר לכם להתפרנס בכבוד, גם אם המצב במשק ימשיך לאורך חודשים ארוכים, ובין אם ייגמר בקרוב.”

עוד משהו שתרצה להגיד לקוראים? ​

“כן. בתקופות כאלה כדי להמשיך להתפרנס, נדרש מאנשים להיות מאוד גמישים ודינמיים. כולם רק עכשיו מתחילים להבין שיציבות זה עניין של שגרה, ובחירום – התמונה שונה לגמרי.

יציבות אמיתית היא כלכלה שהיא גמישה, אלסטית, כלכלה שהיא דינמית ומתאימה את עצמה למצב – וזה בדיוק מה שעולם הדיגיטל מאפשר. זאת לצד ריבוי מקורות הכנסה, שזה תמיד הצעד החכם ביותר. 

זה זמן מאוד מאוד טוב להיכנס לעולם הדיגיטל, ואני ממליץ לכולם למצוא את הדרכים הנכונות עבורם למצוא את עצמם בתחום.

בייחוד כאן ועכשיו, כשמוגש לכם על מגש של כסף ארגז הכלים הנדרש למתחילים בתחום, עבור סכום זעום, סכום שהוא פחות משבריר של תואר, למשל, שממילא אינו רלוונטי  ואף אופציונלי בימים אלה.

אני מאחל בריאות והצלחה לכולם בהמשך המשבר. שנצא מחוזקים. ובכנות, אני מתרגש ומצפה כבר לשמוע על חבר’ה שיצאו מהבור הכלכלי וימצאו עבודה כמנהלי מדיה חברתית.”

זאת ההזדמנות שלך לרכוש מקצוע

כבר לא צריך לבנות רק על דמי אבטלה
אפשר ללמוד אונליין את התחום שיסדר לך עבודה

Ⓒ כל הזכויות שמורות לחברת ריצ’בק בע”מ
השימוש באתר בהתאם לתקנון תנאי השימוש

 Disclamer – הסרת אחריות
ההכנסות והתוצאות המוצגות במאמר זה לא נועדו לשמש כערבויות. 
כפי שמוגן בחוק, אנחנו לא יכולים להבטיח דבר לגבי היכולת שלך להשיג תוצאות דומות או להרוויח כסף. 
אנחנו לא מכירים אותך, וחוץ מזה, התוצאות וההישגים שלך בחיים תלויים רק בך. 
אנחנו מאמינים שלכל אדם מגיעה הזכות לדעת ולהכיר דרכים שיכולות לעזור לו להשיג את המטרות שלו בחיים,
ואנחנו עושים את המקסימום כדי לספק כמה שיותר תוכן איכותי, אותנטי ואמין כדי לעזור להשיג זאת.
אנחנו עובדים בשקיפות מלאה ופועלים על פי החוק, ניתן לעיין בתקנון האתר בקישור למעלה.
אנחנו מודים לך שאתה קורא את התכנים שלנו ומעמיק כדי להשיג הצלחה בחיים.

הרשמו לסמינר הרשת הקרוב

הסמינר מועבר באינטרנט – כל מה שצריך זה לבחור תאריך: