היתרונות של ארגון המספק הדרכה לעובדים

בואו לגלות 7 יתרונות משני חיים של הדרכת עובדים בעבודה שהולכים להזניק את העסק שלכם קדימה ולשפר את רווחת העובדים שלכם.

אתה רוצה שהארגון שלך יהיה הכי טוב שהוא יכול להיות. וכדי להיות הטוב ביותר, פירוש הדבר שאתה צריך שהצוות הטוב ביותר יניע את הארגון שלך ואת פעילותו קדימה. אחת הדרכים להפיק את המרב מהעובדים שלך היא לתת להם גישה לאימון שישפר את מערכי הכישורים שלהם, ובסופו של דבר, את הביצועים שלהם. אבל היתרונות של העלאת מיומנויות הצוותים שלך לא נעצרים שם. בואו לחקור את הערך והיתרונות של יום גיבוש לעובדים, מתן הזדמנויות למידה ופיתוח לכוח העבודה שלכם.

מה זה למידה והתפתחות?

למידה ופיתוח, או L&D היא סדרה של פעילויות מתוכננות המסייעות לידע ולצמיחה של מישהו. זהו מעשה או תהליך או תהליך של שיפור יכולתו של עובד לבצע משימות או חובות שניתנו לו.

מדוע הכשרת עובדים חשובה?

תוכנות חדשות, יישומים וטכנולוגיות במקום העבודה נועדו להגביר את הפרודוקטיביות, להגביר את הביצועים ולייעל את חוסר היעילות במקום העבודה. טכנולוגיות חדשות אלו מובילות לפער מיומנויות הולך וגדל שיש לגשר עליו אם חברות רוצות להגיע ליעדים הארגוניים שלהן. הדרכה ופיתוח עובדים הם דרכים הכרחיות ויעילות לגשר על פער זה.

עובדים חדשים ובהווה, ללא קשר לתפקידם בעבודה, שנות הניסיון או הביצועים שלהם, צריכים לעבור הכשרה. זה יבטיח שכל חבר צוות יהיה מוכן לקחת על עצמו בהצלחה את הפרויקטים והמשימות הצפויות להם ולהתגבר על כל האתגרים האפשריים העומדים בפניהם בדרך.

7 יתרונות במתן הדרכה לעובדים שלך

1. הרחבת מערך המיומנויות והידע של העובדים

באמצעות מאמצי פיתוח ופיתוח שונים, העובדים מסוגלים להרחיב את הכישורים והידע שלהם, מה שייתן להם הזדמנויות לקחת על עצמם אתגרים ותפקידים חדשים בתוך הארגון.

2. שיפור הביצועים והביטחון של העובדים

אחת המטרות והיתרונות של הכשרת עובדים היא שיפור ביצועי העובדים. אימון מיומנויות משפר את הידע והמיומנויות המשפיעים לטובה על הביצועים שלהם. לעובד בטוח בכישוריו ובמומחיותו יש סיכוי גבוה יותר לבצע ביצועים טובים יותר בעבודה.

3. תחלופת עובדים נמוכה יותר

גם עובדים הם אנשים. יש להם צרכים ורוצים שיעודדו אותם, יראו אותם, ורווחתם יזוכה והזנה. דו"ח למידה במקום העבודה של Linkedin לשנת 2019 מצא כי 94% מהעובדים יישארו זמן רב יותר בחברה אם היא תשקיע בלמידה ובפיתוח שלהם.

כאשר לארגון לוקח זמן להשקיע בצמיחת עובדיו, הוא מראה תמיכה בהתפתחותם המקצועית אשר מובילה לחוויית עובד חיובית ומשמרת את העובדים. השקעה זו בהכשרה ופיתוח מיומנויות גם מציבה את הארגון בעמדה למשוך עובדים בעלי ערך גבוה.

4. מורל טוב ושביעות רצון בעבודה

המוטיבציה יכולה לדעוך אפילו אצל העובדים החיוביים ביותר. סביבת למידה חיובית ואווירה יעוררו את העובדים להמשיך ללמוד, מה שישפיע על שביעות הרצון שלהם בעבודה.

5. מטפל בחולשות

באותו אופן, כוח עבודה חזק יוצר ארגון חזק, צוות חלש יעכב את הצמיחה של העסק שלך. חולשות הן אינדיקטור לפער מיומנויות. חיוני לארגונים לזהות את החולשות והפערים הללו הקיימים בחברה ולפתח תוכניות הכשרה למילוי הפערים. כאשר אלה סגורים, העובדים הופכים מיומנים ופרודוקטיביים יותר.

6. בונה כוח עבודה חזק יותר

האמרה הישנה נכונה: קבוצה חזקה רק כמו החבר החלש שלה. כוח עבודה מצליח בנוי על כוח עבודה חזק. עסקים עובדים מדי יום כדי להיות בפסגה, להתחשב בהם ולהיות בעלי יתרון תחרותי על פני המתחרים שלהם. לפיכך, חברות צריכות להשקיע בעובדיהן ולבנות על החוזקות האישיות שלהן כדי להבטיח שהן יכולות להתחרות מול תאגידים אחרים.

7. הגברת היכולת להשתמש בשיטות וטכנולוגיות חדשות

כדי לשרוד, ארגונים חייבים להיות תחרותיים. אחת הדרכים לעשות זאת היא על ידי העלאת מיומנויות וכישור מחדש של העובדים שלהם. לעתים קרובות, חברה צריכה לאמץ מגמות, תהליכים ומודלים חדשים כדי לעמוד בקצב המשתנה בנוף הכלכלי והעסקי. המערכות החדשות אומרות שארגונים נשארים חדשניים ובעלי חזון בתעשיות שלהם. לפיכך, יש להכשיר את העובדים לתפעול הכלים החדשים ולהבטיח שהארגון יכול להאיץ את פעילותו ולהקדים את המתחרים.

לסיכום

גיבוש איכותי מציעה לארגונים משהו שונה מפלטפורמות למידה מקוונות מסורתיות. יש לו אוסף נרחב של קורסים והדרכות בחינם המאפשרים לחברות, בתי ספר ולמלכ"רים לעצב מסלולי למידה מותאמים אישית עבור הצוות שלהם על בסיס הדרישות של העסק שלהם.

  • מספר חברי הצוות: בלתי מוגבל
  • זמן התקנה: תהליך התקנה מהיר וקל
  • דיווח מצטבר ואינדיווידואלי: הגדר את התקדמות האימונים של הקבוצה שלך עם בחירה של דוחות יומיים, שבועיים או חודשיים, אתה יכול לעקוב אחר ההתקדמות האקדמית שהצוות שלך עושה.