ריכזנו לכם 7 טיפים ללמידה יעילה שיהפכו כל תלמיד למכונת למידה משומנת ורווחית

אם נעצור לרגע ונחשוב על זה, הדרך לא פחות חשובה מהמטרה.

אף פעם לא לימדו אותנו איך באמת ללמוד, אז מה באמת כדאי לעשות אחרי שרוכשים קורס שיווק מקיף כמו הקורס של אקדמיית 2100?

בכתבה הקרובה תגלו איך באמת מתרגמים את כל הידע לפעולות מעשיות ומתחילים להרוויח, גם אם אין לכם ניסיון.

דיסקליימר:הכתבה נעשתה בשיתוף עם צוות “ללמוד איך ללמוד” ומכילה רק חלק קטן מתוך כל השיטות שלהם.

הצוות כבר עשה מהפך בעולם הלמידה בישראל והוכיח שכל תלמיד יכול ללמוד בקלות בזכות השיטות שלהם.

1. לא לעשות מרתון, אלא בעיקר ספרינטים קצרים

זה כנראה אחד הטיפים הכי חשובים כאן, אי אפשר לברוח מהפסקות בזמן הלמידה! יש המון סיבות חיוביות מדוע באמת כדאי ללמוד ולעבוד עם הפסקות תכופות, והנה הסיכום לכך:

במקום ללמוד או לעבוד שעתיים רצוף, עדיך לחלק את הלמידה ככה שנלמד חצי שעה ומיד נצא להפסקה של “טקס התאוששות קטן”, נתרענן, ואז נלמד או נעבוד שוב במשך חצי שעה, ואז שוב הפסקה, וחוזר חלילה.

העיקרון המרכזי כאן הוא להנות בזמן ההפסקה – זה לא משנה מה תעשו בהפסקה – העיקר להפוך את הדרך להרפתקה מהנה, ולא למשימה שצריך לסיים.

ברגע שאתם עושים הפסקות תוך כדי הלמידה, אתם עוזרים למוח שלכם לעבד את המידע בקלות, כי בטבע שלנו אנחנו עובדים עפ”י שעונים ביולוגיים שדומים יותר ל-“רץ ספרינט” ולא ל-“רץ מרתון”.

2. תרחיקו גירויים. נקודה. 

בעולם אינסופי כזה של גירויים – אנחנו חייבים להיות בשליטה.

כשאנחנו מקבלים הודעת ווטסאפ או שיחת טלפון – אין סיכוי שנתעלם ממנה כי ככה בנוי המוח והגוף שלנו – הוא מגיב לגירויים באופן אוטומטי.

אז מה הפתרון? קודם כל – כמוש רשמנו בטיפ הקודם – תשמרו את הכף לזמן ההפסקה – כל הקשור לשיחות או ווטסאפ למיניהם יחכה אחרי הלמיד, וכל מכשיר אחר כמו מחשב או טלפון – מן הראוי לסגור.

זה הסוד שבתוך הטיפ הזה: במידה ומתעוררת מחשבה מציקה או משהו שאתם לא רוצים לשכוח – אז פשוט תרשמו על פתק ותנקו את המחשבה מהראש שלכם.

ככה תדעו שהפתק יחכה לכם ברגע שסיימתם את “ספרינט הלמידה” שלכם – וככה הפכתם את סביבת העבודה שלכם לאווירה של ספרייה שקטה שמזמינה אתכם ללמוד ונותנת לכם הפסקות לאחר כל ספרינט.

3. תדעו תמיד מי נגד מי

בכל מקצוע, במיוחד בשיווק דיגיטלי – יש הרבה ללמוד,
כך שבעצם קיימת תמונה גדולה ובתוכה יש מלא תמונות קטנות.
זה כמו פאזל אחד גדול שבנוי מהרבה חתיכות פאזל קטנות.

רגע לפני שאתם רצים את הספרינט שלכם(במילים אחרות – לומדים שיווק ומתחילים להרכיב את הפאזל) אתם חייביםלסרוק מראש את כל החומר, הדמויות, הקטעים, החלקים והסיכומים של הלמידה שלכם.

לדוגמה, בחיצ שעה הקרובה אני אעבור על חלק 3 בקורס 2,100שבוא אסטרטגיות ובתוכו יש 3 סרטונים באורך 25 דקות בסה”כ, זאת המטרה שלי ל-ספרינט הקרוב.

ככה הבנתי מה אני לומד רגע לפני שאני לומד, סקרתי את המגרש לפני שהתחלתי לרוץ, הבנו? אש עליכם.

4. תהפכו את הלמידה למשחק

ברגע שהגעתם לחלק חדש, תעצרו!

מיד אחרי שעצרתם – אתם שואלים את עצמכם 2 שאלות:

למשל, אני אעצור בחלק 6 (כתיבה שיווקית) ואשאל:
1. על מה מדברים עכשיו? – תשובה: איך לכתוב פוסט משכנע שמכניס כסף בשיווק דיגיטלי.

2. מה אומרים לי על זה? – תשובה: אומרים לי שהכתיבה צריכה להיות קצרה, קולעת, ברורה לכל אחד וגם שנותנת תועלת ללקוח.

זה נשמע כמו משחק ילדים – אבל זה יטיס את רמת הלמידה שלכם לשמיים, פשוט ככה.

5. תתחילו בקשה ותקפצו לקל מידי פעם

המוח שלנו עובד בכמה מצבים שונים בו זמנית.

כמו ההילוכים ברכב ב.מ.וו החדש של שלו יפרח (מאחל לכולנו אחד כזה) – מה שאומר שיש מצבים ממוקדים יותר וממוקדים פחות – וכל זה קורה כדי לחסוך באנרגיה.

כשאתם לומדים חומר קשה, תעצרו באמצע ותקפצו לכמה דקות לחומר קל שאתם מבינים ויודעים שתזכרו בקלות.

הסיבה שזה עובד כל כך טוב היא שהמוח שלכם – בדיוק כמו מנוע מתוחכם של רכב יוקרה, יודע לעשות וויסות אנרגיה מחדש בכל פעולה שאתם עושים, ואתם לא רוצים ללחוץ על הדוושה בשיא הכח ליותר מדי זמן כי כל הדלק שלכם ייגמר.

אתם תרגישו עייפים אחרי שעה אחת של למידה בקורס, במקום להצליח ללמוד בקלות 3 שעות רצופות – אם באמת תעשו את זה בשילוב של הפסקות, ומטלות קשות – קלות – קשות – קלות וחוזר חלילה.

6. ספורט! מה הקשר…? 

“בחייאת, ביקשתי מכם לדעת איך להרוויח כסף בשיווק אונליין, מה הקשר ספורט עכשיו..?”

רגע של רצינות, לאורך כל הכתבה הזאת, שמתם לב שדיברנו על הפעילות הטבעית של הגוף ואיך אנחנו יכולים לנצל אותה כדי להפיק מעצמנו יותר. מחקרים מוכיחים שקיימים חומרים כימיים בתוך המוח שלנו שמפרישים מוליכים עצביים בשם דופמין, סרוטונין וקורטיזול (קיימים עוד המון אחרים אבל בינתיים נסתפק ב-3 אלו).

החומרים האלה אחראיים על השמחה שלנו, על מצב הרוח שלנו,ועל רמת הדיכאון שלנו.

בתכלס, כשאנחנו תמיד נמצאים בשגרת-ספורט – אנחנו משפרים בענק את זרימת הדם בתוך המוח שלנו וגם את יכולות הזיכרון והלמידה שלנו, הכל בזכות אותם חומרים שמתרחשים אצלנו.

לא צריך לדעת את זה לעומק כדי להבין שזה פשוט קורה מעצמו, הגוף שלכם חשוב לא פחות מהראש שלכם, תבדקו אותנו.

7. הטיפ האחרון והמהנה ביותר: לישון טוב! 

מומלץ לישון 7-8 שעות, לא פחות ולא יותר.

הקסם מתרחש כשאנחנו ישנים – בזמן השינה המוח מנקה את התאים המלוכלכים שבתוכו, בערך כמו המשרד של אקדמיית 2,100 בסוף יום כאשר שלו לוקח מטאט וסמרטוט ומתחיל לעבור על כל הבמבה ביסלי שהמשווקים שלו השאירו על הרצפה.

סתם, שלו לא מנקה בעצמו… הוא שולח את הדר לנקות. במילים אחרות – הזמן האידיאלי לניקיון הוא אחרי שעות הפעילות – זה הרגע שבא צוות ניקיון ועובר על הרצפה והשולחנות.

אז שימו לב כמה המוח שלכם מדהים – אותו הדבר בדיוק קורה עם המוח שלכם, הוא ממש “זורק לפח” את כל המידע שלא חשוב לכם לזכור, ושומר על המידע “הכן חשוב” שאותו אתם כן רוצים לזכור.

למשל “מה אכלתם לפני 7 ימים אצל סבתא” – זה מידע לא כ”כ שימושי וזאת הסיבה שהמוח מוחק אותו.

דיסקליימר:הכתבה נעשתה בשיתוף עם צוות “ללמוד איך ללמוד” ומכילה רק חלק קטן מתוך כל השיטות שלהם. הצוות כבר עשה מהפך בעולם הלמידה בישראל והוכיח שכל תלמיד יכול ללמוד בקלות בזכות השיטות שלהם

רוצים עוד?
כנסו לאתר של “ללמוד איך ללמוד“, צפו בשיטות [מתנה] נוספות ללמידה יעילה ותתחילו כבר היום להבין חומר בקלות, להיות עצמאיים, ולשפר כל הישג בחיים האישיים שלכם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *