מה זה פורטנייט? ומהם מצבי המשחק השונים

פורטנייט הוא אחד ממשחקי הילדים המובילים והכי מצליחים בעולם, עם למעלה ממיליוני גולשים ומודי משחק מהממים הוא כבש את טופ הרשימה של משחקי הסוני והמחשב.
מה זה פורטנייט

פורטנייט הוא המשחק הפופולרי ביותר בעולם, עם מיליוני מעריצים מטורפים שמשחקים את המשחק מדי יום על פני פלטפורמות שונות. אם רק עכשיו אתה שומע על תואר הקרב-רויאל המצליח, אולי אתה שואל, "מה זה פורטנייט?" במדריך זה, אנו עומדים לענות על השאלה הזו, ולכסות את המצבים, הפריטים והדגשים הרבים של המשחק תוך כדי דיון לאילו פלטפורמות – וקבוצות גיל – הוא מתאים ביותר.

מה זה פורטנייט?

Fortnite הוא בליבו משחק Battle Royale, שפותח על ידי Epic Games. בו, שחקנים נכנסים למפה, לבד או עם קבוצה, לצד 99 שחקנים אחרים. לאחר הנחיתה, זה מהרה מטורפת להרים כמה שיותר כלי נשק ופריטים, כל זאת תוך כדי עבודה לכיוון מרכז המפה. מי שהוא השחקן האחרון שעומד מנצח במשחק.

בניגוד למשחקים מרובי משתתפים מסורתיים, לפורטנייט יש רק מפה אחת וגדולה לכל עונה מסוימת. בנקודות המוקדמות של המשחק, לא סביר שתתקל בשחקנים רבים כל כך, למעשה. עם זאת, ככל שהמשחק מתקדם, יש טבעת שנסגרת לאט לכיוון נקודה מרכזית במפה. אם תיתפס מחוץ לזירה, הדמות שלך תמות.

Fortnite דומה למשחקים כמו PlayerUnkown's Battlegrounds ו- Apex Legends בפורמט שלו. עם זאת, יש לו תכונה ייחודית אחת. בפורטנייט, הדמות שלך יכולה לבנות מבנים תוך כדי תנועה. זה מאפשר לך להציב מלכודות, לבנות מבצרים וליצור כיסוי במהלך המשחק. בניגוד למשחקי Battle Royale אחרים, תצטרך לשלוט בירי ובבנייה כדי להצליח בפורטנייט.

מצבי המשחק השונים של Fortnite

למרות שהליבת Fortnite היא מצב ה-Battle Royale שלו, זה לא התחיל ככה. Fortnite מורכב למעשה משלושה מצבי משחק, כאשר Battle Royale הוצג זמן קצר לאחר שחרורו של PUBG. הבנייה היא הליבה של כל שלושת מצבי המשחק, אבל המשחק משתנה בפראות בהתאם לבחירתך.

  • Fortnite Battle Royale: Battle Royale הוא מה שרוב האנשים מקשרים עם Fortnite. אתה משחק לצד 99 שחקנים אחרים, כל אחד מנסה להיות האחרון שעומד. Battle Royale זמין עבור שחקני סולו, קבוצות של שניים וקבוצות של שלושה או ארבעה.
  • Fortnite: Save the World: Save the World הוא מצב Fortnite המקורי. בו, אתה יכול להתחבר עם שלושה שחקנים אחרים כדי להשלים משימות. בזמן שאתה משחק במשימות, אתה יכול להרוויח פריטים וניסיון במשחק, שיעזרו לך לבנות את בסיס הבית שלך.
  • Fortnite Creative: Creative היא גרסת ארגז חול של Fortnite שבה שחקנים יכולים להשתמש בכלי הבנייה של המשחק כדי ליצור מה שהם רוצים. למרות שהאי שאתה בונה עליו הוא פרטי, אתה יכול להזמין חברים לשחק משחקים לא רשמיים, כולל משחקי מירוץ ופלטפורמה. תכונות מסוימות לא יהיו זמינות ב-Creative עד כה, כולל כלי נשק חדשים יותר, תחנות שדרוג וכלי רכב.

למה פורטנייט כל כך פופולרי?

קשה לומר בוודאות מדוע Fortnite כל כך פופולרי – או משחקי קרב רויאל בכלל, לצורך העניין – אבל זה כנראה בגלל שהמשחק חינמי. עם מודל חינם למשחק, שחקנים יכולים להוריד את Fortnite ולהיכנס לפעולה מבלי לבזבז כסף. יתר על כן, Fortnite זמין כמעט בכל פלטפורמה שאפשר להעלות על הדעת, כולל מכשירים ניידים.

בנוסף, Fortnite אינו מכוון לקהלים בוגרים. עם סגנון מצויר, המשחק פונה לגיימרים צעירים ומבוגרים, בניגוד למראה המחוספס והבוגר של PUBG ו- Apex Legends.

איך פורטנייט מרוויחה כסף?

Fortnite עושה כסף באמצעות מיקרוטרקציות. המשחק עצמו הוא בחינם, אך שחקנים יכולים לרכוש מוצרי קוסמטיקה לדמות שלהם במשחק. רכישות אלו מטופלות באמצעות V-Bucks, המטבע במשחק של Fortnite. דולר אמריקאי אחד שווה 100 V-Bucks, אבל אתה יכול לקבל V-Bucks בונוס על ידי רכישתם בכמויות גדולות. לדוגמה, 13,500 V-Backs עולה 99.99 דולר.

V-Bucks רוכשת מוצרי קוסמטיקה, המגיעים בצורת תלבושות חדשות, מכושים, רחפנים, תיקי גב ועוד. חשוב מכך, אתה יכול לרכוש Battle Pass עם V-Bucks. Battle Passs מסתובבים אחרי כל עונה של Fortnite, ומעניקים את השחקנים שמשחקים את המשחק הכי הרבה.

מחוץ לשער, Battle Pass מגיע עם שלל דמויות חדשות, ובזמן שאתה משחק במשחק, תוכל לפתוח קוסמטיקה חדשה עבור הדמויות האלה. יתר על כן, שכבות מסוימות של Battle Pass מעניקות לשחקנים V-Bucks, מה שמאפשר להם להשקיע מחדש חלק מהעלות בפריטים אחרים במשחק.

האם Fortnite בסדר לילדים?

ה-ESRB העניק לפורטנייט דירוג "T" על אלימות. לפי ה-ESRB, דירוג זה אומר שהמשחק מתאים בדרך כלל לגילאי 13 ומעלה. כותרים בסוגר הדירוג הזה מגיעים בדרך כלל עם שפה חזקה מדי פעם, מעט או ללא דם, אלימות ו/או הומור גס. במקרה של Fortnite, המשחק מדורג "T" פשוט עבור אלימות, מה שמוגדר על ידי ESRB, אומר שיש "סצנות המערבות סכסוך אגרסיבי" ש"עשויות להכיל פיזור ללא דם".

בקיצור, Fortnite בדרך כלל בסדר לילדים, אם כי זה באמת עניין של הסובלנות שלך לאלימות. המשחק עצמו דומה מאוד לקריקטורה באסתטיקה שלו, כך שהאלימות לא דומה לשום דבר בעולם האמיתי. עם זאת, רובים הם הליבה של המשחק, אז זה משהו שצריך להיות מודע אליו.

יותר מאלימות, אינטראקציות מקוונות צריכות להוות דאגה גדולה יותר להורים. כמו בכל המשחקים המקוונים, האינטראקציות בעת משחק מרובה משתתפים אינן מדורגות על ידי ה-ESRB. בריונות, רמאות, תוכן לא הולם וחוסר סובלנות הם כולם נגד חוקי הקהילה של Fortnite, אם כי אפשר להיתקל במישהו שמבצע אחת מהפעולות האלה לפני שהם נאסרים.

עונות פורטנייט

ל-Fortnite יש עונות קבועות שמוסיפות פריטים חדשים למשחק, מעדכנות מפות ויוצרות ערכות נושא חדשות עם תלבושות ופריטים מיוחדים כדי לשמור על דברים מעניינים. שינויים עונתיים יכולים להיות מהותיים, אך נדרשת רכישת Battle Pass כדי לגשת לכל התוכן העדכני ביותר.

בעונה 4, שחקנים יכולים ליהנות ממפולת של פריטי גיבורי על ותלבושות מגיבורי מארוול ו-DC, בתוספת מפות חדשות ממקומות קומיקס מפורסמים.

באילו פלטפורמות אפשר לשחק בפורטנייט?

Fortnite הפך להיות כל כך פופולרי ונרחב שאפשר לשחק בו כמעט בכל פלטפורמה נפוצה. משתמשים יכולים לבחור משחק ממערכות מחשב, PS4, Xbox One, Nintendo Switch, iOS ואפילו אנדרואיד. החיסרון היחיד באפשרויות האלה הוא שחלקן מגבילות את הגישה שלך לתוכן ולתכונות.
בעוד שאתה יכול לשחק גם במצב Creative וגם במצב Battle Royale בכל פלטפורמה, אתה יכול לשחק במצב משחק Save the World רק במחשב, MacOS, Xbox One ו-PlayStation 4.

מה הקטע עם מכשירי Fortnite, Apple ו-Google?

בסוף קיץ 2020, יוצר Fortnite Epic Games ואפל נכנסו לקרב רויאל טיטאני משלהם, שהיו לו השלכות חמורות על כל מי שמשחק Fortnite במכשירי אפל – ובמידה פחותה, גם מכשירי גוגל. הנה מה שאתה צריך לדעת.

המחלוקת החלה כאשר Epic Games שחררו שיטה לרכישה ישירה של מטבעות במשחק דרך מערכת תשלום מקורית, מה שאומר ששחקנים לא היו צריכים להשתמש במערכת התשלום שיש למכשירי iOS או אנדרואיד. הבעיה היא ששתיהן אפל וגוגל גורמות לעמלות על כל תשלום שנעשה באמצעות המערכות שלהן: אפל, למשל, גובה 30% משלה בכל פעם שגיימר קונה V-Bucks בפלטפורמת אפל. בעקיפת המודל הזה, Epic Games איימה על זרם ההכנסות הזה והתנגדה להנחיות של App Store.

אפל הייתה הפלטפורמה הראשונה שפעלה נגד Fortnite, חסמה אותה מחנות האפליקציות והקפיאה את כל התמיכה במשחק. לא הרבה מאוחר יותר, גם גוגל חסמה את המשחק. Epic Games הייתה מוכנה וחיכתה, פתחה מיד בשתי תביעות משפטיות נגד החברות (כמו גם מסע פרסום עם ההאשטאג #FreeFortnite) וטענה שחנויות האפליקציות שלהן פעלו כמונופולים.

כנקמה, אפל אסרה את כל הכותרים של Epic Games מ-App Store שלהם ואסרה על משתמשים להוריד את המשחקים לחומרה כלשהי של אפל, ללא קשר לאופן שבו השגת את המשחק. למרבה הצער, הגבלה זו תישאר במקומה בזמן שהחברות יאבקו על כך בבית המשפט. הדברים מסובכים כרגע, אבל אם אתה מרגיש אבוד, הנה ההערה שלנו על הפרק הנוכחי של ההליכים.

לסיכום

אם כבר התקנת את Fortnite במכשיר אפל שלך, אתה עדיין יכול לשחק בגרסה הבסיסית. עם זאת, אתה מוגבל ליסודות, ללא כל דרך לגשת לעונות חדשות, משחק צולב, קרב פסים, או אפילו מצבי מרובה משתתפים. אלו הם החלקים הטובים ביותר של המשחק, כך שאולי לא יהיה לך כיף כמו שאתה עושה בדרך כלל בזמן שאתה משחק בפורטנייט. ברגע שתמחק את המשחק ממכשיר Apple שלך, הוא נעלם לתמיד מכיוון שהם חסמו כל אפשרות להתקנה מחדש.

בחזית גוגל, הדברים אינם כה עגומים. Fortnite עדיין לא זמין בחנות Google Play, אבל היא זמינה ישירות מחנות המשחקים Epic או מחנות Samsung Galaxy. אתה יכול לגשת לכל אפשרויות המשחק על ידי הורדת גרסאות חדשות, אבל אולי תרצה לעשות זאת בהקדם האפשרי, למקרה שהמשחק גם יוסר מהפלטפורמה הזו.