מה זה הרבלייף והאם היא פרמידה?

מה זה הרבלייף מה היעוד שלה והאם היא פרמידה כמו שהרבה טוענים? יצאנו לבדוק וביצחנו תחקיר מקיף וחזרנו עם תשובות מעניינות מאוד.

מהי תזונת הרבלייף?

Herbalife Nutrition, שנוסדה בשנת 1980 על ידי היזם המנוח מארק ר. יוז, היא חברת שיווק רב-שכבתית גלובלית הפועלת ביותר מ-90 מדינות ומוכרת תוספי תזונה, מוצרי טיפוח אישי ותוכניות לניהול משקל, הנמכרים דרך מפיצים עצמאיים של Herbalife Nutrition במדינה. מודל מכירה ישירה.

פילוסופיית התזונה של החברה מתמקדת בתזונה מאוזנת ובהתאמה אישית, לרבות שילוב של מזון בריא ותוספי מזון. תוכנית ניהול המשקל שלה משלבת שייקים להחלפת ארוחה, הנצרכים פעמיים ביום, ותוספי ירידה במשקל עם פעילות גופנית ושינוי התנהגות. בעוד שתוכנית ההרזיה וחומרי ההדרכה נוצרו על ידי רופאים, מדענים ודיאטנים רשומים, מפיצי הרבלייף Nutrition אינם אנשי מקצוע בתחום הבריאות ואין להם השכלה פורמלית בתזונה.

ד"ר קנט בראדלי, מנהל הבריאות והתזונה הראשי של הרבלייף, אומר שהתוכנית נוקטת בגישה הוליסטית הכוללת תכניות תזונה וארוחות עם תכולת חלבון גבוהה יותר בשילוב עם פעילות גופנית, ניהול מתח והידרציה.

ניתן לייחס את הצלחת התוכנית למה שבראדלי מכנה "הבדל המפיץ". מאמני התזונה של הרבלייף יוצרים קהילה ותמיכה לחברים, הכרוכה באתגרים ובחגיגות להשגת מטרות אישיות.

"אנשים רבים פנו להרבלייף לאחר שלא מצאו הצלחה עם תוכניות אחרות", אומר בראדלי.

דיאטת הרבלייף עשויה להיות מוכרת לחלק בגלל החסות שלהם על קבוצת הכדורגל של ליגת העל, LA Galaxy. עם זאת, החברה הייתה בחדשות גם בגלל חלקה בצרות משפטיות. בשנת 2016, הרבלייף הסכימה להסדר של 200 מיליון דולר עם ועדת הסחר הפדרלית (FTC) לאחר שהרגולטורים הפדרליים האשימו את החברה בהונאת הצרכנים והמוכרים שלה באמצעות שיטות לא הוגנות שהפרו את חוק ה-FTC. בשנת 2020, הרבלייף נפגעה בתביעה של 123 מיליון דולר על ידי משרד המשפטים כדי לפתור אישומים פליליים של שיטות שחיתות זרות בסין, כולל מתן שוחד לפקידי ממשל סיניים וזיוף הספרים והרישומים שלה כדי לקדם את פעילותה העסקית במשך כמעט עשור מ-2007 ועד 2016. בנוסף, היא התמודדה עם תביעות ייצוגיות רבות ממפיצים ממורמרים. החברה הנאבקת הייתה נושא לסרט דוקומנטרי משנת 2016, Betting On Zero, שקרא תיגר על שיטות העסק השנויות במחלוקת של הרבלייף וחקר הטענות על היותה מזימת פירמידה.

איך זה עובד?

חברים מתייעצים עם מפיץ של Herbalife Nutrition כדי לקבוע את תוכנית הארוחות האידיאלית שלהם על סמך מין, גובה, משקל, צרכי חלבון ויעדים תזונתיים. לכל תוכנית ארוחות שלוש אפשרויות:

 1. שמירה על משקל.
 2. ירידה במשקל.
 3. עלייה במשקל.

עבור תוכניות ההרזיה מוצעות ארבע רמות קלוריות שונות: 1,200, 1,400, 1,500 ו-1,950 קלוריות ליום. כל תוכנית מורכבת מצריכת שני שייקים להחלפת ארוחות של הרבלייף לארוחות בוקר וצהריים, יחד עם שני חטיפים וארוחת ערב שאתה מכין בעצמך (ארוחה של 400 עד 600 קלוריות), עם הצעות ומתכונים מסופקים.

שייקים להחלפת ארוחה

כאשר מוכנים עם 8 אונקיות חלב נטול שומן, כל מנה של תערובת שייק תזונתית לארוחה בריאה של הרבלייף פורמולה 1 מספקת:

 • 170 קלוריות.
 • 21 ויטמינים ומינרלים.
 • 17 עד 24 גרם חלבון.
 • 3 גרם סיבים.
 • 4 עד 9 גרם סוכר מוסף.

כשמערבבים עם מים, 2 כדורים של שייק פורמולה 1 מכילים רק 90 קלוריות ו-9 גרם חלבון, וזה נמוך באופן מפתיע עבור שייק חלבון. לשם השוואה, כוס חלב של 8 אונקיות מספקת 8 גרם חלבון, וחלק מהחלבים המסוננים עם חלבון גבוה יותר מכילים 13 גרם.

לכן הרבלייף מעודדת את הצרכנים לרכוש אבקות חלבון נוספות כדי להגדיל את תכולת החלבון של שייקים תחליפי הארוחה.

שייקים של פורמולה 1 מכילים שלושה סוגים שונים של חלבון:

 • חלבון סויה (79% ממוצרי החלבון של הרבלייף).
 • חלבון מי גבינה וחלב (18% מהמוצרים).
 • חלבוני אפונה, קינואה ואורז (3% מהמוצרים).

חלק מתוכניות הארוחה ממליצות להוסיף פירות וירקות טריים לשייק פורמולה 1, וזו גישה טובה מכיוון שבקלות יכול להיות שחסרים מזונות טריים ושלמים עד לארוחת הערב. הוספת פירות וירקות גם עוזרת להעלות את רמות הקלוריות של השייקים מעל 90 עד 170 קלוריות המגבילות יותר.

שייקים של פורמולה 1 מכילים כמות נכבדת של סוכרים מוספים, כאשר חלק מהטעמים מספקים 40% מסך הקלוריות מסוכרים. תמצאו גם חומרי טעם וריח מלאכותיים, צבעים וחומרים מתחלבים.

השייקים זמינים ב-14 טעמים שונים, כולל וניל צרפתי, שוקולד הולנדי, עוגיות קרם, עוגת גבינה תותים, פינה קולדה ותבלין דלעת.

תכניות ארוחות של הרבלייף

לתוכנית הרזיה של 1,500 קלוריות (תוכנית C), הנה תוכנית ארוחות לדוגמה:

ארוחהמזוןקלוריות
ארוחת בוקרשייק פורמולה 1 מעורבב עם פירות ותרד300
חטיף בוקרחטיף חלבון הרבלייף150
צהרייםשייק פורמולה 1 מעורבב עם חלב ובננה300
חטיף צהרייםקרקרים150
ארוחת ערבסלט חזה עוף600

מוצרי הליבה של תוכנית הרבלייף לירידה במשקל כוללים שייקים של פורמולה 1, יחד עם שני תוספי תזונה:

 • קומפלקס מולטי ויטמין פורמולה 2. מולטי ויטמין זה כולל תמצית עור ענבים, אבקת שורש גזר ותמצית פרי רימונים. הוא מספק 21 חומרים מזינים חיוניים, כולל ויטמינים A, C ו-E, חומצה פולית, סידן וברזל.
 • Formula 3 Cell Activator. תוסף זה כולל חומצה אלפא-ליפואית, אלוורה, רימון, רודיולה, קליפת אורן ורזברטרול המתיימר לתמוך בספיגת חומרים מזינים, חילוף חומרים ובריאות המיטוכונדריה.

תוספי הרבלייף לירידה במשקל

התוספים לשיפור הירידה במשקל המומלצים בתוכניות הרבלייף לירידה במשקל כוללים:

 • תרכיז תה צמחים הרבלייף: תערובת תה נמס המספקת 85 מיליגרם קפאין למנה ומתיימרת להגביר את חילוף החומרים.
 • שליטה מוחלטת: תוסף של תה ירוק, שחור ואולונג המכיל 82 מיליגרם של קפאין כדי "להמריץ במהירות את חילוף החומרים שלך תוך הרגשה אנרגטית וערנית".
 • Prolessa Duo: תערובת אבקת להוספה לשייקים של פורמולה 1 המכילים חומצה לינולאית מצומדת משמן חריע כדי לסייע בהפחתת שומן הגוף ושמני דקל ושיבולת שועל כדי להפחית את צריכת הקלוריות ולקדם שובע.
 • אמינוגן: תוסף המכיל אנזימי פרוטאז, המתיימרים לשפר את עיכול החלבון.
 • Thermo-Bond: טבליות סיבים המכילות נתרן כולאט כדי לשלוט בספיגת השומן ולקדם שובע. אלה מיועדים להילקח עד שש פעמים ביום עם האוכל.
 • Cell-U-Loss: תוסף המכיל אלקטרוליטים, משי תירס, אבקת חומץ תפוחים, פטרוזיליה, תמציות שן הארי ואספרגוס שנועד להפחית את החזקת המים.
 • הגנת חטיף: תוסף המכיל כרום וג'ימנמה כדי לסייע בשליטה ברמת הסוכר בדם.
 • שחרור שומן: מקל פרי המכיל ליטרמין, סיב קקטוס מאגס קוצני המתיימר להפחית חלק מקלוריות השומן מספיגה ומשפר את כמות השומן התזונתי המסולק מהגוף.

לא מסופקים באתר הרבלייף מחקרים המאשרים את היעילות של תוספי תזונה אלה לשיפור הירידה במשקל. תביעות בריאות אלו לא נבדקו לדיוק על ידי מנהל המזון והתרופות. בניגוד למוצרי מזון ושתייה, ה-FDA אינו מסדיר או בודק תוספי תזונה כמו אלה לצורך בטיחות או יעילות.

גם תוויות העובדות המלאות של התוספים, כולל רשימות המרכיבים, אינן נחשפות באתר האינטרנט של הרבלייף. עם זאת, המידע זמין באמזון, שם רבים מהמוצרים הללו נמכרים על ידי מוכרים של צד שלישי.

האם אני יכול לרדת במשקל על תזונת הרבלייף?

ירידה במשקל לטווח קצר

עם שני שייקים להחלפת ארוחה ביום, צריכת הקלוריות תופחת משמעותית, כך שרוב האנשים יחוו ירידה במשקל לטווח קצר. הרבלייף תזונת אומר שאתה יכול לצפות לירידה במשקל של חצי קילו עד קילוגרם אחד בשבוע.

אחד מניסויי ההרזיה הגדולים ביותר שנערכו אי פעם, Look AHEAD, שפורסם ב-2015, מצא כי השימוש בשייקים תחליפי ארוחה במהלך שני העשורים האחרונים היה דרך יעילה לעזור לאנשים לרדת במשקל.

Herbalife Nutrition ערכה גם מספר מחקרים שהוכיחו את הצלחת התוכנית שלה, כולל מטה-אנליזה משנת 2020 של תשעה ניסויים מבוקרים אקראיים, שמצאו כי משתתפים שצרכו את מוצרי הרבלייף עתירי החלבון חוו ירידה משמעותית יותר במשקל הגוף, במדד מסת הגוף ובמסת השומן. בהשוואה לאנשים שצורכים דיאטות בקרה.

מחקרים נוספים בדקו כיצד תוכנית התזונה של הרבלייף מועילה לאנשים עם מצבים בריאותיים שונים, כגון תסמונת מטבולית וכולסטרול גבוה בדם, ואלה במדינות שונות.

מחקר של הרבלייף מצא גם שדיאטה מוגבלת בקלוריות ועתירת חלבונים שכללה שייקים להחלפת ארוחות של הרבלייף סייעה לאנשים עם תסמונת מטבולית לרדת במשקל תוך שמירה על מסת גוף רזה.

מחקר שנערך בסין ב-2016 מצא שאנשים סינים הסובלים מעודף משקל והשמנת יתר עם כולסטרול גבוה בדם המשתמשים בשייקים תחליפי ארוחה של הרבלייף ירדו משמעותית יותר במשקל והקטינו את היקף המותניים שלהם בהשוואה לאנשים שאחרי דיאטת חלבון סטנדרטית.

מחקר משנת 2017 בקרב אינדיאנים אסייתים מצא שתוכנית הדיאטה של ​​הרבלייף עם שייקים להחלפת ארוחה הביאה ליותר ירידה במשקל, שומן בטני, לחץ דם, כולסטרול ורמות גלוקוז בדם מאשר דיאטת בקרה סטנדרטית.

ירידה במשקל לטווח ארוך

דיאטה המסתמכת על תחליפי ארוחות היא לעתים רחוקות ברת קיימא בטווח הארוך, אומרת קוני דיקמן, דיאטנית מוסמכת ויועצת מזון ותזונה עם ניסיון בניהול משקל שבסיסה בסנט לואיס.

"לעיתים קרובות הם מגבילים עם מי אנשים יכולים לסעוד, אם הם יכולים לסעוד בחוץ, והם מספקים גבולות אמיתיים להנאה", היא אומרת. "ירידה במשקל צריכה להיות על שיפור הבריאות שלך, מציאת אורח חיים בר שמירה וכזה שהוא מהנה."

עם זאת, התמיכה שמספקת Herbalife Nutrition עשויה להיות מועילה.

סקירה שיטתית ומטה-אנליזה של מחקרים משנת 2019 מצאה כי תוכניות המשלבות תחליפי ארוחות עם רמות תמיכה משופרות הובילו לירידה גדולה יותר במשקל בשנה אחת בהשוואה לאלו שלוקחים דיאטות חלופיות ותמיכה קבועה. חוקרי אוקספורד מסיקים כי יש לשקול תחליפי ארוחות כאפשרות תקפה לטיפול בעודף משקל והשמנת יתר במסגרות קהילתיות ובריאות.

עושה תזונת הרבלייף בתקציב נמוך

אם יש לך תקציב, יש להפחית את מספר תוספי התזונה. בעוד שמולטי ויטמין יומי עשוי להיות חשוב כאשר כמות הקלוריות מופחתת, אתה יכול בקלות למצוא תוסף תזונה בפחות ממחצית העלות של מולטי ויטמין הרבלייף פורמולה 2 (32.10$).

כמה משפרי ירידה במשקל מכילים קפאין כדי לעזור להגביר את האנרגיה ולשרוף יותר קלוריות. אתה יכול להשיג את אותו הדבר עם כוס קפה חזקה בבוקר או בישול תה שחור וירוק משלך. עם זאת, האם קפאין אכן גורם לירידה במשקל או לא עדיין לא ברור במדע, אומר דיקמן.

במקום חטיפי החלבון של הרבלייף, כגון הברים והביסים, קנה חטיפי מזון מלא משלך בכמויות גדולות ובמנות לשבוע. אפשרויות בריאות כוללות אגוזים, חמאות אגוזים ומקלות סלרי, גבינה וקרקרים מדגנים מלאים, אדמה, מטבל ירקות ויוגורט וביצים קשות.

חלק מהתוספים של החברה מכילים סיבים תזונתיים, שיכולים לשפר את תחושות השובע כדי להקל על השליטה בכמות ובאיזו תדירות אתה אוכל, אומר דיקמן. עם זאת, אתה יכול להשיג צריכת סיבים גבוהה יותר על ידי הגברת הצריכה שלך של דגנים מלאים, פירות, ירקות, אגוזים וזרעים, שהם אפשרויות הרבה פחות יקרות.

בעוד שתוכנית התזונה של הרבלייף סובבת סביב שייקים להחלפת ארוחה, אין שום דבר ייחודי בשייקים של הרבלייף פורמולה 1 שהופך אותם ליעילים יותר מאשר ליצור שייק משלך בבית עם פירות טריים, ירקות ומקור חלבון – בין אם אבקת חלבון, חמאות אגוזים , זרעים, חלב או יוגורט יווני.

האם קל לעקוב אחר תזונת הרבלייף?

קל לעקוב אחר תוכנית התזונה של הרבלייף, וזו הסיבה שאנשים מסוימים נמשכים לגישה זו. שתי ארוחות מטופלות ללא כל תכנון – ואת השייקים החלופיים לארוחה קל להכין רק על ידי הוספת מים, חלב חלב או חלב סויה.

"תחליפי ארוחה הם דרך מצוינת להפחית קלוריות עבור אנשים רבים", אומר טוקסברי. "הם יכולים להיות נוחים ולהוציא את הניחושים מהפחתת קלוריות. אבל הם גם יכולים להיות קשים לתחזוקה. אנשים רבים מתקשים להשתמש במוצרים אלה לטווח ארוך".

עבור הארוחה האחת ביום בתוכנית ההרזיה, הרבלייף מספקת כלי קל לבניית ארוחות המספק אפשרויות וגודל מנות לחלבון, ירקות, פחמימות בריאות, שומנים בריאים ותבלינים.

למי לא כדאי לנסות את תזונת הרבלייף?

אנשים עם אלרגיות למזון, רגישויות או אי סבילות למרכיבים בשייקים או בתוספי מזון לא צריכים לעקוב אחר תוכנית זו. נשים בהריון או מניקות צריכות להימנע מהתוכנית מכיוון שרמות הקלוריות אינן מספקות כדי לתמוך בדרישות ההריון וההנקה.

חלק מתוספי התזונה מכילים צמחי מרפא שאולי אינם בטוחים במהלך ההיריון, ורמות הרכיבים התזונתיים במולטי ויטמין פורמולה 2 גבוהות ביותר, בהתחשב בהמלצות של שלושה כדורים מדי יום. חלק מהרכיבים התזונתיים מכילים 500% עד 600% ערך יומי בטבליה אחת בלבד.

ילדים ובני נוער מתבגרים גם לא צריכים לנסות את תוכנית ההרזיה של הרבלייף תזונתית בגלל חששות לגבי חוסרים תזונתיים. למעשה, תנאי השימוש באתר הרבלייף דורשים מהמשתמשים להיות בני 18 ומעלה.

ייתכן שהתזונה אינה מתאימה לאנשים עם מצב רפואי או הנוטלים תרופות. חשוב לבדוק עם אנשי מקצוע בתחום הבריאות שלך לפני שמתחילים כל תוכנית דיאטה.

כל מי שיש לו הכנסה מוגבלת לא צריך לנסות את תוכנית התזונה של הרבלייף מכיוון שעלות הכניסה היא יקרה. העלויות יכולות להצטבר אם משתמשים בתוכנית לטווח ארוך.