6 יתרונות ללמוד אנגלית באינטרנט

ללמוד באינטרנט מביאה איתה המון יתרונות שיעזרו לכם לשפר את השפה שלכם וההבנה בצורה משמעותית, הנה 6 יתרונות שכדאי להכיר.
6 יתרונות ללמוד אנגלית באינטרנט

חיפוש מהיר בגוגל יעלה אפליקציות רבות ללימוד אנגלית. כולם מבטיחים דברים דומים: אתה תשנן את השפה על ידי ביצוע תרגילים אלו אשר יעזרו לכם ללמוד אנגלית באינטרנט בצורה הטובה ביותר.

אך עד כמה שהאפליקציות הללו נשמעות נוחות, תרגול מסוג זה אינו מספיק כדי להפוך לדובר שפה אנגלית בקיא.

לא מרוצים מחוסר כישורי הדיבור שלהם לאחר שימוש באפליקציה, לומדים רבים בוחרים ללמוד אנגלית בבית ספר לשפה האנגלית. אבל שיעורי אנגלית הם יקרים, ולא תמיד יש לך את ההזדמנות לבחור את המורה שלך או את חבריך לכיתה.

איזון בריא הוא שילוב של כלי לימוד עצמי מקוונים גמישים ובמחיר סביר לצד שיעורים בהנחיית מורה. שילוב זה מאפשר לך לדבר עם מומחה, כמו גם לתרגל את השפה בזמן שלך.

מאמר זה בוחן את היתרונות של לימוד אנגלית אונליין, על ידי שילוב שיעורים מותאמים אישית עם מורים עם טכנולוגיית לימוד עצמי.

האם ללמוד אנגלית באינטרנט באמת יעיל?

רבים מאמינים שהדרך הטובה ביותר ללמוד אנגלית היא ללכת לבית ספר לשפות וללמוד בכיתה עם מורה ותלמידים אחרים.

אבל לעתים קרובות, ההתמקדות בפרט נקברת מתחת לדרישות של חברים אחרים לכיתה. אתה גם צריך להילחם בפיתוי לדבר בשפת האם שלך עם חברים לכיתה, בתוך הכיתה ומחוצה לה. לקיחת שיעורים אישיים פירושה גם נסיעה לכיתה הקרובה אליכם – מה שעלול להיות אובדן זמן ועלויות מצטברות.

עם זאת, לימוד אנגלית באינטרנט עם מורה משלב את הטוב משני העולמות. אתה מקבל תשומת לב והכוונה מוגברת של המורה, לצד הנוחות של למידה מכל מקום.

לכן Preply משלב שיעורים בהנחיית מורה עם כלי למידה מקוונים. על ידי ביצוע פעילויות לימוד עצמי במכשיר שלך ולקחת שיעורים מקוונים חיים עם מורה מקצועי, תלמד מהר יותר ובעלות נמוכה יותר מאשר בבית ספר מסורתי.

שימוש בכלים ללימוד שפה מקוונים כמו ספיזי יכול להיות יעיל באמת. שאלנו 500+ לומדי אנגלית על החוויה שלהם בספיזי. 88% אמרו שהם מרגישים שהם שיפרו את כישורי הדיבור שלהם בשפה עם ספיזי.

רוצה לדעת עוד יתרונות של לימוד אנגלית באינטרנט? בואו נסתכל:

אתה יכול ללמוד מהנוחות של הספה שלך

מעולם לא ראינו סטודנט מופיע אצלנו בפיג'מה שלו. אבל זו למעשה אפשרות אם אתה לוקח שיעור מקוון! זה נכון, אחד היתרונות הגדולים ביותר של לימוד אנגלית באינטרנט הוא שאתה יכול לעשות את זה מהנוחות של הבית שלך.

אנו ממליצים להקדיש זמן ליצירת חלל לימודים בבית שנותן לכם השראה. לדוגמה, אתה יכול לבחור לשבת ליד החלון, להשמיע מוזיקה קלה או להתכרבל מתחת לשמיכה אם אתה רוצה.

בטח, "הכיתה" שלך עשויה להרגיש מעט ריקה – אבל אל דאגה, עדיין תוכל ליצור אינטראקציה עם המורה שלך ועם תלמידים אחרים. למעשה, תלמידים רבים מגלים שהם מדברים עם חבריהם לכיתה יותר מהרגיל ברגע שהם מתחילים שיחות באינטרנט!

אתה יכול לשפר את כל ארבעת המיומנויות

יש הרבה דרכים לתרגל ולשפר את כישורי הדיבור, ההקשבה, הקריאה והכתיבה שלך באינטרנט.

דיבור

בעזרת שיחות וידאו תוכלו לנהל שיחות בשידור חי, בדיוק כפי שהייתם עושים בכיתה פיזית. אנו ממליצים להגדיר שיחה באנגלית עם חבריך לכיתה באפליקציות פופולריות לשיחות ועידה בווידאו כמו Zoom או Webex. אתה יכול גם להשתמש ב-Google Hangouts, המאפשר לך לכלול כתוביות חיות (כתוביות), מה שמקל על ההבנה אחת של השניה.

אתה יכול גם להקליט ולשלוח הערות קוליות לחברים ולחברים שלך לכיתה באפליקציות כמו WhatsApp ו-Facebook Messenger. יש לזה יתרון בכך שהוא מאפשר לך להקשיב למילים שלך, לנתח את מה שאמרת (עם המורה שלך) ולראות אילו נקודות שפה אתה צריך לשפר.

הַקשָׁבָה

אתה יכול לתרגל את הבנת הנשמע שלך על ידי צפייה בסרטונים ב-YouTube, TED.com או האזנה לפודקאסטים. זכור לנצל את הכתוביות והתמלילים באתרים אלה מכיוון שהם יכולים לעזור לך לזהות מילים חדשות ולהבהיר חלקים מהסרטונים שלא הצלחת להבין.

קריאה

שיפור כישורי הקריאה שלך ושיפור אוצר המילים שלך לא יכול להיות קל יותר עם מספר המאמרים והספרים האלקטרוניים שאתה יכול למצוא באינטרנט. בדוק את הבלוג של ספיזי להרבה מאמרים מעניינים וחפש באינטרנט נושאים שבהם אתה מתעניין.

אתה יכול להירשם גם לניוזלטרים באימייל, כך שיש לך דברים חדשים לקרוא בתיבת הדואר הנכנס שלך מדי שבוע. אם אתם מרגישים מסורים, קראו מאמר עם חבר וכתבו שאלות הבנה אחד לשני – זו דרך מצוינת לוודא שאתם שמים לב.

כמו כן, עקוב אחר אוצר המילים החדש ואסוף דברים מעניינים לקריאה באמצעות אפליקציה כמו Evernote.

כְּתִיבָה

גם הכתיבה מתבצעת בקלות – אתה יכול לשלוח למורה שלך מאמרים קטנים או מטלות בית מכל סוג דרך דואר אלקטרוני או פלטפורמות למידה מקוונות. אתה יכול גם לשתף פעולה (בזמן אמת) עם חבריך לכיתה בכתיבת פרויקטים ומצגות באמצעות Google Docs או Google Slides.

ישנם אינספור כלים דיגיטליים בחוץ שיכולים לעזור לך לשפר את כישורי הכתיבה שלך. Write & Improve הוא כלי חינמי של Cambridge English שנותן לך משוב מיידי על הכתיבה שלך. זוהי דרך מצוינת להגביר את הדקדוק, האיות ואוצר המילים שלך, בין אם אתה מתכונן למבחן בקיימברידג' ובין אם לא.

אתה יכול גם להתקין את Grammarly, תוסף דפדפן שפועל כבודק איות אוטומטי. ואם אתה מחפש כלי כתיבה דיגיטלי מתוחכם יותר, נסה את אפליקציית המינגוויי: היא לא רק מדגישה שגיאות אלא גם עוזרת לך לשפר את הקריאות והסגנון של הטקסט שלך.

אתה יכול לקחת חלק בשיעורים מרתקים ואינטראקטיביים

מכיוון שהטכנולוגיה מחלחלת לחיינו, לא חסר כלים דיגיטליים שיכולים להפוך את השיעורים המקוונים למהנים. שיעורים דיגיטליים רבים מתקיימים בפלטפורמות אינטראקטיביות המיועדות ללמידה.

תמצאו חדרי צ'אט שבהם התלמידים יכולים לדבר אחד עם השני, לוחות לבנים אינטראקטיביים וחידונים המקדמים תחרות בריאה בין התלמידים.

לעתים קרובות יותר מאשר לא, תגלו ששיעורים מקוונים יכולים למעשה להיות מרתקים יותר מהרצאות בכיתה בגלל הכלים השונים שעומדים לרשותנו.

הקורסים שלנו כוללים את Oh Connect – כלי חינמי לתרגול אנגלית איפה ומתי שתרצו! תלמידים יכולים להצטרף לצוות בית ספיזי ולחוות דרך חדשנית להשתפר יחד עם תלמידים ומורים אחרים מבית הספר.

ללמוד בקצב שלך

כשאתה לומד אנגלית באינטרנט, אתה מקבל שליטה מלאה על חווית הלמידה שלך. אתה יכול לבחור מתוך מאות קורסים המתאימים לכל עניין או צורך אפשרי. בניגוד לחינוך המסורתי המבוסס על כיתות, כאשר אתה לומד אנגלית באינטרנט, אתה יכול ללמוד בזמן ובמקום שמתאים ללוח הזמנים העמוס שלך בחייך. יתרה מכך, למידה מקוונת מאפשרת לך להתקדם עם שיעור או לחזור ולעיין בחומר בכל פעם שאתה צריך, ולא תישאר מאחור או יעצור על ידי חברים אחרים לכיתה שעשויים להיות מעל או מתחת לרמה שלך.

להתמקד בצרכים שלך

בין אם זה אוצר מילים, דקדוק, שטף, כתיבה או דיבור, אתה יכול לבחור את המיומנות שאתה הכי צריך לשפר. למידה מקוונת מציעה מגוון פתרונות שתוכננו במיוחד כדי להתמקד בתחומים שזקוקים ביותר לשיפור. ספיזי מציע תהליך למידה מקיף המכוון לכמה ממיומנויות לימוד השפה החשובות ביותר, כולל הקשבה, רכישת אוצר מילים וסקירה, תרגול הגייה ושטף, ואפילו אינטראקציה עם אדם אמיתי.

חוסך כסף

באינטרנט לימוד אנגלית יכול להציע תמורה הרבה יותר טובה לכסף מאשר חינוך מסורתי בכיתה. בתי ספר רבים לשפה האנגלית גובים דמי הרשמה, עמלות חומר ודמי הערכה, בנוסף לעלות השיעורים בפועל. קורסים מסורתיים מבוססי כיתות יכולים להיות יקרים באופן בלתי רגיל. עם זאת, בספיזי מאמינים שלימוד אנגלית צריך להיות נגיש לכולם במחיר סביר. הורד את האפליקציה עכשיו ובדוק את הפלטפורמה בעצמך, ללא תשלום.