מה זה שיווק שותפים ואיך מתחילים

שיווק שותפים הוא היכולת להרוויח כסף באינטרנט ע״י תיווך מוצרים בין ספק לצרכן ולקבל עמלה מבלי להחזיק במוצר או לתת את השירות.
מה זה שיווק שותפים ואיך מתחילים

מהו שיווק שותפים?

שיווק שותפים הוא מודל פרסום שבו חברה מפצה מפרסמי צד שלישי כדי ליצור תנועה או לידים למוצרים ולשירותים של החברה. מפרסמי הצד השלישי הם שותפים, ועמלת העמלה מעודדת אותם למצוא דרכים לקדם את החברה.

 • שיווק שותפים הוא תכנית שיווק שבה חברה מפצה שותפים עבור עסקים שנוצרו מטקטיקת השיווק של השותף.
 • שיווק דיגיטלי, אנליטיקה וקובצי Cookie הפכו את שיווק השותפים לתעשייה של מיליארדי דולרים.
 • חברות משלמות בדרך כלל לשותפים עבור מכירה ובתדירות נמוכה יותר לפי קליקים או הופעות.
 • שלושת הסוגים העיקריים של שיווק שותפים הם שיווק שותפים לא צמוד, שיווק שותפים מעורב ושיווק שותפים קשור.

איך שיווק שותפים עובד

האינטרנט הגדיל את הבולטות של שיווק שותפים. אמזון (AMZN) הפכה את הנוהג לפופולרי על ידי יצירת תוכנית שיווק שותפים לפיה אתרים ובלוגרים מכניסים קישורים לדף אמזון עבור מוצר שנבדק או נדון כדי לקבל עמלות פרסום בעת ביצוע רכישה. במובן זה, שיווק שותפים הוא בעצם תוכנית שיווק בתשלום עבור ביצועים שבה פעולת המכירה מועברת במיקור חוץ על פני רשת עצומה.

שיווק שותפים קדם לאינטרנט, אבל בעולם השיווק הדיגיטלי, האנליטיקה והעוגיות הפכו אותו לתעשייה של מיליארדי דולרים. חברה שמפעילה תוכנית שיווק שותפים יכולה לעקוב אחר הקישורים שמביאים לידים ובאמצעות ניתוח פנימי לראות כמה ממירים למכירות.

סוחר מסחר אלקטרוני שרוצה להגיע לבסיס רחב יותר של משתמשי אינטרנט וקונים עשוי לשכור שותף. שותף יכול להיות הבעלים של אתרי אינטרנט מרובים או רשימות שיווק בדוא"ל; ככל שלשותף יש יותר אתרים או רשימות דוא"ל, כך הרשת שלו רחבה יותר. לאחר מכן השותף הנשכר מתקשר ומקדם את המוצרים המוצעים בפלטפורמת המסחר האלקטרוני לרשת שלהם. השותף עושה זאת על ידי הצגת מודעות באנר, מודעות טקסט, פרסום קישורים באתרי האינטרנט שלו, או שליחת מיילים לקהל הלקוחות. חברות משתמשות בפרסומות בצורה של מאמרים, סרטונים ותמונות כדי למשוך את תשומת הלב של הקהל לשירות או למוצר.

מבקרים שלוחצים על המודעות או הקישורים מופנים לאתר המסחר האלקטרוני. אם הם רוכשים את המוצר או השירות, סוחר המסחר האלקטרוני מזכה את חשבון השותף בעמלה המוסכמת, שיכולה להיות 5% עד 10% ממחיר המכירה.

שיקולים מיוחדים

המטרה של מודל זה היא להגדיל את המכירות וליצור פתרון win-win הן לסוחר והן לשותפים. המערכת ייחודית ורווחית והופכת פופולרית יותר ויותר.

האינטרנט והטכנולוגיות המשתפרות הופכים את המודל לקל יותר ליישום. חברות שיפרו את האופן שבו הן עוקבות ומשלמות עמלות על לידים מוסמכים. יכולת טובה יותר לעקוב אחר לידים ומכירות תורמת לאופן שבו הם יכולים לשפר או למקם טוב יותר את המוצרים שלהם.

מי שמעוניין לעסוק בשיווק שותפים ייהנה מהבנה של מה כרוך בו, כמו גם את היתרונות והחסרונות שלו. חברות המחפשות שותפים ייהנו מבדיקה נכונה והסמכה של השותפים שלהן. בסך הכל, זוהי דרך יעילה בעלות נמוכה לפרסום מוצרים ושירותים, הגברת המודעות למותג והרחבת בסיס הצרכנים.

סוגי שיווק שותפים

ישנם שלושה סוגים עיקריים של שיווק שותפים: שיווק שותפים לא קשור, שיווק שותפים קשור ושיווק שותפים מעורב.

 1. שיווק שותפים לא קשור: זהו מודל פרסום שבו לשותף אין קשר למוצר או לשירות אותו הם מקדמים. אין להם כישורים או מומחיות קשורים ידועים והם אינם משמשים סמכות או טוענים לגבי השימוש בו. זוהי הצורה הכי לא מעורבת של שיווק שותפים. חוסר ההתקשרות ללקוח ולמוצר הפוטנציאלי פוטר את השותף מחובת ההמלצה או הייעוץ.
 2. שיווק שותפים קשור: כפי שהשם מרמז, שיווק שותפים קשור כרוך בקידום מוצרים או שירותים על ידי שותף עם סוג כלשהו של קשר להצעה. בדרך כלל, הקשר הוא בין הנישה של השותף לבין המוצר או השירות. לשותף יש מספיק השפעה ומומחיות כדי ליצור תנועה, ורמת הסמכות שלו הופכת אותו למקור מהימן. השותף, לעומת זאת, אינו טוען בקשר לשימוש במוצר או בשירות.
 3. שיווק שותפים מעורב: סוג זה של שיווק מייצר קשר עמוק יותר בין השותף לבין המוצר או השירות שהם מקדמים. הם השתמשו במוצר או משתמשים בו כעת והם בטוחים שאחרים יכולים לחלוק את החוויות החיוביות שלהם. החוויות שלהם הן הפרסומות, והן משמשות מקורות מידע מהימנים. מצד שני, מכיוון שהם מספקים המלצות, המוניטין שלהם עלול להיפגע מכל בעיה הנובעת מההצעה.

יתרונות וחסרונות של שיווק שותפים

שיווק שותפים יכול להניב תגמולים גדולים לחברת הפרסום ולמשווק השותפים. החברה נהנית מפרסום בעלות נמוכה וממאמצי השיווק היצירתיים של השותפים שלה, והשותפים מרוויחים על ידי הכנסה נוספת ותמריצים. ההחזר על ההשקעה עבור שיווק שותפים גבוה מכיוון שהחברה משלמת רק על תנועה שהומרת למכירות. עלות הפרסום, אם בכלל, מוטלת על השותף.

חברת הפרסום קובעת את התנאים של תוכנית שיווק שותפים. בשלב מוקדם, חברות שילמו במידה רבה את העלות לקליק (תנועה) או עלות למייל (הופעות) על פרסומות באנר. ככל שהטכנולוגיה התפתחה, ההתמקדות פנתה לעמלות על מכירות בפועל או לידים מתאימים. תוכניות השיווק המוקדמות של שותפים היו חשופות להונאה, משום שקליקים יכלו להיווצר על ידי תוכנה, וכך גם הופעות.

כעת, לרוב תוכניות השותפים יש תנאים והגבלות מחמירים כיצד ליצור לידים. ישנן גם שיטות אסורות מסוימות, כגון התקנת תוכנות פרסום או תוכנות ריגול שמפנות מחדש את כל שאילתות החיפוש של מוצר לדף של שותף. חלק מתוכניות שיווק שותפים מרחיקות לכת ומפרטות כיצד יש לדון במוצר או בשירות בתוכן לפני שניתן לאמת קישור שותף.

אז תוכנית שיווק שותפים יעילה דורשת מחשבה מוקדמת. יש לפרט בבירור את התנאים וההגבלות, במיוחד אם הסכם החוזה משלם עבור תעבורה ולא מכירות. הפוטנציאל להונאה בשיווק שותפים אפשרי.

שותפים חסרי מצפון יכולים להתכרבל על שמות דומיין עם שגיאות כתיב ולקבל עמלה עבור ההפניה מחדש. הם יכולים לאכלס טפסי הרשמה מקוונים עם מידע מזויף או גנוב, והם יכולים לרכוש AdWords לפי מונחי חיפוש שהחברה כבר מדורגת בהם גבוה, וכן הלאה. גם אם התנאים וההגבלות ברורים, תוכנית שיווק שותפים דורשת שמישהו יפקח על שותפים ואכיפת כללים.

עם זאת, בתמורה, חברה יכולה לגשת לאנשים בעלי מוטיבציה ויצירתיות, כדי לעזור למכור את המוצרים או השירותים שלהם לעולם.

יתרונות

 • גישה לשוק רחב יותר
 • חשבונאות טובה יותר של לידים מוסמכים
 • פרסום בעלות נמוכה

חסרונות

 • נתון להונאה
 • פחות שליטה יצירתית
 • פגיע לגניבה

דוגמאות לשיווק שותפים

אמזון שיווק שותפים

תוכנית שיווק השותפים של אמזון, Amazon Associates, היא אחת מתוכניות שיווק השותפים הגדולות בעולם.
יוצרים, מפרסמים ובלוגרים נרשמים לשיתוף מוצרים ושירותים של אמזון באתרים או באפליקציות שלהם, ובתמורה יקבלו פיצוי על המכירות שהאתרים שלהם מייצרים.

אמזון קובעת קריטריונים נוקשים לסוגי האתרים והאפליקציות המארחים את המודעות שלה. לדוגמה, אסור לאתרים להכיל תוכן משוכפל מאתר או יוצר אחר ולהיות זמינים לציבור. אתרים חייבים להיות פעילים עם תוכן רענן ומתאימים לפי הסטנדרטים של אמזון. לדוגמה, אסור להם להכיל תוכן מגונה או פוגעני, לקדם אלימות או מעשים בלתי חוקיים, או להכיל כל תוכן הנחשב כמזיק לאחרים.

האישור מותנה בבדיקה יסודית של צוות אמזון ועמידה במכסת מכירות מוסמכת (שלושה בתוך 180 יום מהגשת הבקשה). אם הבקשה נדחתה, היא לא תהיה כשירה לעיון חוזר. לאחר האישור, עמלות מתקבלות כאשר מבקרים באתר רוכשים מוצרים או שירותים מאמזון.

Amazon Associates יכולה להרוויח עד 20% מעמלות עבור מכירות מוסמכות. התעריפים קבועים ומבוססים על קטגוריות מוצרים ותוכניות. כבונוס, אמזון מציעה עמלות מיוחדות על אירועים מסוימים.

שיווק שותפים של Etsy

Etsy (ETSY) – שוק עולמי מקוון למוצרי וינטג' ופריטים ייחודיים אחרים – מקדמת את מוצריה בערוצים שונים, כולל שותפי שיווק שותפים. כדי להגיש בקשה, על המועמדים להגיש בקשה מקוונת דרך פורטל תוכנית השותפים שלו. כדי להעפיל כשותף לשיווק שותפים של Etsy, המועמדים המתאימים חייבים להיות בני 18 לפחות, בעלי אתר אינטרנט פעיל וייחודי, בעלי זהות מותגית ולעמוד בקריטריונים אחרים.

אם תאושר, Etsy משלמת עמלה לשותף עבור מכירות שהם רוכשים – מכירות הנובעות מקידום המוצר של האתר שלהם. תעריפי העמלה משתנים ומשלמים על מחיר ההזמנה. מוכרי Etsy יכולים להיות שותפים, אבל הם לא יכולים להרוויח עמלות על המוצרים שלהם ללא אישור מיוחד. אטסי מצהירה כי יש לה הזכות לסיים הסכם בכל עת מכל סיבה שהיא וכי היא יכולה למנוע פיצויים מכל סיבה לגיטימית.

שיווק שותפים באיביי

רשת השותפים של eBay היא תוכנית שיווק השותפים של eBay המשלמת לשותפים עבור שיתוף הרישומים האישיים שלהם מחוץ ל-eBay Inc. (EBAY). השותף מרוויח עמלה ועשוי להרוויח אשראי עבור עמלות הסוחר הסופיות שלו.
שותפי eBay יכולים גם להרוויח עמלות על פריטים של מוכרים אחרים.

עמלות מתקבלות כאשר קונה מציע או רוכש מיד פריט תוך 24 שעות מרגע לחיצה על קישור הרכישה של eBay באתר השותף. עבור הצעות שהוגשו, העמלה משולמת אם הרוכש זוכה במכירה הפומבית תוך 10 ימים ממועד ההצעה.

שיעורי העמלה תלויים בקטגוריית הפריטים הנמכרים ונעים בין 1%-4%. לא ישולמו יותר מ-$550 על כל מכירה מתאימה. כרטיסי מתנה, פריטים שנמכרים על ידי ארגוני צדקה ומבצעים מיוחדים אינם נכללים בדרך כלל כמכירות מתאימות בגלל זרמי ההכנסה הנמוכים שלהם.

באז פיד

Buzzfeed היא חברת מדיה דיגיטלית מניו יורק הידועה בחדשות ויראליות ובסיפורי בידור, חידונים וביקורות על מוצרים. פלח Buzzfeed Shopping שלה מציג וסוקר מוצרים ושירותים של שותפים שונים. מבקרים יכולים לקרוא את סקירות המוצרים של Buzzfeed ולבחור קישורי שותפים לרכישה. Buzzfeed מרוויח עמלה מכל מכירה שנוצרת מהאתר שלה.

איך משווק שותפים מקבל תשלום?

משווקי שותפים מקבלים עמלה עבור הפניית לקוחות לחברות שבהן הם מבצעים רכישות. עמלות אלו יכולות לנוע בין פחות מ-1% ל-20% או יותר, תלוי במוצר וברמת נפח הפניות. עבור מסעות פרסום מקוונים, קישור מותאם אישית או קוד הפניה משמשים למעקב אחר מכירות. במובן זה, מדובר במקור או הכנסה פסיבית מכיוון שהשותף יכול להמשיך להרוויח כסף לאחר שהגדיר את הקמפיין שלו.

כמה כסף אתה יכול להרוויח בתור משווק שותפים?

ההכנסות למשווקי שותפים משתנות, כאשר חלקם מרוויחים כמה מאות דולרים וחלקם מרוויחים שש ספרות. זה תלוי מה משווק, כמה השפעה יש למשווק, טווח ההגעה של השותפים וכמה זמן מושקע בשיווק מוצרים. לעתים קרובות, מי שמקדיש זמן רב יותר לשיווק מוצרי החברה ירוויח יותר כסף.

האם מתחילים יכולים לעשות שיווק שותפים?

להצליח באמצעות שיווק שותפים לוקח זמן, מיומנות וניסיון. עם זאת, זה עשוי להתאים למתחילים קצת יותר מאשר פלטפורמות חלופיות מכיוון שאתה לא צריך להשקיע בסחורה פיזית או במלאי בהתחלה.

האם אתה יכול להתחיל שיווק שותפים ללא כסף?

כן, ישנן מספר פלטפורמות חינמיות ורשתות שותפים זמינות עבור מעט כסף או ללא כסף. במקום זאת, תצטרך להשיג קהל עוקב גדול באינטרנט באמצעות מאמצים כגון בלוגים, פרסום במדיה חברתית וכו'.

כיצד להיות משווק שותפים?

כדי להפוך למשווק שותפים, שקול באיזו פלטפורמה תשתמש לקידום מוצרים ו/או שירותים. בלוגים הם ערוץ יעיל לפרסום וקידום שכן הוא מאפשר לבלוגר, המשמש כמומחה, להביע דעה על ההיצע.

לאחר זיהוי פלטפורמה, מצא קטגוריה ספציפית שאתה נוח איתה או מתעניין בה. פלח ממוקד יכול לעזור לך יותר למשוך בסיס צרכנים ייעודי. חקור תוכניות שותפים ובחר אחת או יותר בהתבסס על הצרכים שלך, בין אם זה להרוויח עמלות גבוהות או ליצור יותר תנועה. לבסוף, פתח תוכן מוצק ומעניין סביב ההצעות ופעל להגדלת התנועה לאתר שלך.